SEAT Tarraco ražošana sākas Volfsburgā-  spāņu modelis no ražošanas platformas ripos kopā ar Volkswagen modeļiem – Tiguan un Touran.

  • SEAT markas labākais paraugs ražošanas platformas ripo Volfsburgā plecu pie pleca, kopā ar Volkswagen modeļiem
  • Sinerģija apvienošana ar Volkswagen Grupas ražošanas tīklu nodrošina vēl efektīvāku ražošanu
  • Ar Tarraco SEAT noslēdz savu SUV saimi, kas sevī ietver arī Ateca un Arona

Volfsburga, 17.10.2018. – Pirmo reizi aptuveni 20 gadu laikā Volkswagen rūpnīca Volfsburgā ražo citas Grupas markas modeli – SEAT Tarraco. Spāņu SUV, kas tika projektēts un izstrādāts Barselonā, izmanto MQB ražošanas platformas sinerģijas rezultātus. Volfsburgā spāņu modelis no ražošanas platformas ripos kopā ar Volkswagen modeļiem – Tiguan un Touran.

Solis pretim vairāku marku ražošanai paaugstinās Volkswagen galvenās ražotnes jaudas izmatošanu. Tarraco ražošana Volfsburgā ir daļa no Nākotnes pakta, kas 2016. gada beigās tika noslēgts starp uzņēmumu un tā padomi. Pakts ir tālejošs grafiks, lai uzlabotu Volkswagen zīmola ekonomisko dzīvotspēju un nākotnē stiprinātu uzņēmumu vēl vairāk.

SEAT Pētniecības un attīstības nodaļas viceprezidents Dr. Matias Rābe saka: “SEAT  Tarraco pilnībā projektēja un izstrādāja Spānijā. Tad kopā ar patiešām entuziastisku komandu Volfsburgas rūpnīcā automašīna tika sagatavota sērijveida ražošanai un tas notika ļoti īsā laikā. Tas vēl vairāk stiprina jau tā ciešās saites starp SEAT un Volkswagen.”

SEAT Ražošanas un loģistikas nodaļas viceprezidents Dr. Kristians Volmers skaidroja: “SEAT Tarraco parāda sadarbību starp Volkswagen Grupas zīmoliem, lai radītu sinerģiju. Šis jaunais SUV ļauj mums sasniegt un veidot jaunu segmentu, iegūt pārdošanas apjomu, uzlabot zīmola tēlu un palielināt mūsu spēju radīt peļņu.”

Volkswagen ražošanas valdes loceklis Dr. Andreas Tostmans norādīja: “Kompetents, pasaulē vadošais ražošanas tīkls visā Volkswagen Grupā ir viens no lielākajiem līdzekļiem efektivitātes uzlabošanai. SEAT Tarraco ir paraugs tam, kā vairākas rūpnīcas vienas Grupas ražošanas tīklā vienlaikus ražo automašīnas vairākiem Grupas zīmoliem.”

Šī ir piektā reize, kad Volkswagen galvenā ražotne Volfsburgā ir ražojusi modeli citam Grupas zīmolam. SEAT modelis Arose jau tika ražots Volfsburgā no 1996. gada beigām līdz 1998. gadam. Turklāt strādnieki Volfsburgā no 1974. -1978. gadam ražoja Audi 50, no 1974.-1978. gadam – Audi 80 un no 1993.-1997. gadam – Audi 100. Audi 50 pa lielam bija identisks Polo, kas tika montēts Volfsburgā no 1975. gada un tagad tiek ražots Pamplona rūpnīcā Spānijā. Audi 50 un Polo bija pirmās vācu mazās automašīnas ar šķērsiem dzinējiem un priekšpiedziņu.

Ar jauno flagmani Tarraco SEAT noslēdz savu SUV saimi, kas ietver arī Ateca un Arona.

SEAT ir vienīgais uzņēmums, kas projektē, izstrādā, ražot un pārdod automašīnas Spānijā. Seat ir Volkswagen grupas daļa un tā galvenais birojs atrodas Martoreļā (Barselonā), un tas eksportē 80% no savām automašīnām un tas ir pārstāvēts vairāk kā 80 valstīs visos piecos kontinentos. 2017. gadā SEAT peļņa pēc nodokļu nomaksas bija 281 miljons eiro un tas pārdeva gandrīz 470 000 automašīnas un ieguva rekordlielu apgrozījumu vairāk kā 9,5 miljardu eiro apmērā.

SEAT Grupā strādā vairāk kā 15 000 profesionāļi un tam ir trīs ražošanas centri – Barselonā, El Prat de Llobregat un Martoreļā, kur tas ražo ļoti veiksmīgo Ibiza, Arona un Leon. Turklāt uzņēmums ražo Ateca un Toledo Čehijas Republikā, Alhambra – Portugālē un Mii – Slovākijā.

Starptautiskajam uzņēmumam ir Tehniskais centrs, kas darbojas kā zināšanu centrs un apvieno 1 000 inženierus, kas koncentrējas uz inovāciju izstrādi Spānijas lielākajam industriālajam investoram pētniecības un attīstības jomā. SEAT automašīnu klāstā jau ir ietvertas jaunākās savienojamības tehnoloģijas un tas pašlaik ir iesaistīts uzņēmuma globālās diagnosticēšanas procesā, lai sekmētu nākotnes mobilitāti.

Volkswagen vieglo automašīnu zīmols ir pārstāvēts vairāk nekā 150 tirgos visā pasaulē un tas ražo automašīnas vairāk nekā 50 vietās 14 valstīs. 2017. gadā Volkswagen piegādāja 6,23 miljonus automašīnu, ieskaitot visvairāk pārdotos modeļus Golf, Tiguan, Jetta un Passat. Pašlaik 198 000 cilvēku strādā Volkswagen uzņēmumos visā pasaulē. Zīmolam ir vairāk nekā 7 700 pilnvarotās pārstāvniecības un 74 000 darbinieku.

Volkswagen konsekventi virzās uz priekšu vēl vairāk attīstos automašīnu ražošanu. Zīmola e-mobilitāte, viedā mobilitāte un digitālā transformācija ir galvenie stratēģiskie punkti nākotnei.