Atdalīšanās no SEAT

2018. gadā auto pasaulē izskanēja jauns, taču vienlaikus arī pazīstams vārds: CUPRA. Līdz šim zināmā Volkswagen grupas zīmola SEAT ātrāko un sportiskāko modeļu līnija kļuva par atsevišķu, neatkarīgu automašīnu zīmolu, kas iemieso mūsdienu interpretāciju par to, kādai jābūt augstas veiktspējas automašīnai – ikoniskai un spēcīgai, bet ērtai ikdienas lietošanā.
Sākumā CUPRA logotips rotāja Ateca modeli, kas, lai arī veidots uz SEAT modeļa bāzes, tika izdalīts kā atsevišķs CUPRA zīmola modelis. Mainījās ne tikai nosaukums un logotips, bet arī automašīnas tehniskais izpildījums un raksturs. 300 Zs jauda kombinācijā ar pilnpiedziņas sistēmu, dinamisku balstiekārtas vadāmību un progresīvo stūres iekārtu padarīja automašīnu par ļoti ātru un izcili vadāmu krosoveru, kas garantēja neaizmirstamu braukšanas piedzīvojumu. Nepilnu divu gadu laikā CUPRA Ateca sportiskais krosovers kļuva par 15 000 autovadītāju izvēli. Šie panākumi motivēja turpināt iesākto ceļu, lai radītu jaunus un iekārojamus CUPRA zīmola modeļus.

CUPRA Formentor – unikāls kupejas stila krosovers

CUPRA zīmolam, radot Formentor, bija skaidrs mērķis – izveidot unikālu un iekārojamu modeli, kas iekarotu autovadītāju sirdis ar izaicinošu ārieni, lielu jaudu un perfektu vadāmību.
Dizaineriem Formentor radīšanā tika dota pilnīga brīvība, kā rezultātā tika radīts kupejas silueta krosovers, kurā viscaur akcentēts CUPRA zīmola sportiskais un izaicinošais DNS.
Šķautņainie priekšējie lukturi, platais radiatora režģis un stingrās līnijas ļauj Formentor iekļauties CUPRA modeļu gammā, taču, pateicoties sportiskajam kupejas tipa siluetam, tas atšķiras – ir unikāls un pamanāms. Īpašais akcents – aizmugurējās gaismas, kas sniedzas visā automašīnas platumā. Šis ir unikāls CUPRA mākslas darbs, jo šis modelis nelīdzinās nevienam citam. Formentor liek sirdij pukstēt straujāk – jaudīgākā VZ versija ar 2.0 TSI dzinēju nodrošina 310 zirgspēku jaudu un 400 Nm griezes momentu, kas kombinācijā ar DSG automātisko pārnesumkārbu un 4Drive pilnpiedziņas sistēmu 0 – 100 km/h ātrumu ļauj sasniegt vien 4.9 sekundēs.
Jau šī gada pavasarī tiks iepriecināti arī tie klienti, kuri ilgojas pēc dinamikas, taču vienlaikus domā par vides saudzēšanu. Šim nolūkam radīts CUPRA Formentor e-HYBRID spraudņa tipa hibrīds, kura kopējā jauda sasniegs 245 zirgspēkus un nodrošinās 400 Nm griezes momentu. Ar elektroenerģiju vien automašīna spēs nobraukt līdz pat 60 km (WLTP ciklā).
Formentor unikālo sportiskumu akcentē arī tā aprīkojumā esošā dinamiskā balstiekārtas vadība (DCC) un progresīvā stūres iekārta. Turklāt, Formentor vadītājs var izvēlēties papildu individuālos braukšanas režīmus, kuru parametrus iespējams pilnībā pielāgot pēc individuālām vēlmēm.
CUPRA Formentor jau ir pieejams Latvijā un tā cena sākas no 28 900 eiro. Automašīnu iespējams izmēģināt un iegādāties Rīgā, Autobrava Motors salonā.

CUPRA nākamais solis – elektroauto apvienojums ar sportiskumu

CUPRA netaisās iet nopakaļus, gluži pretēji – rāda ceļu nākotnē. To pierāda el-Born modelis, kura debija paredzēta jau šogad. CUPRA el-Born darbosies pilnībā ar elektroenerģiju, vienlaicīgi nodrošinotno zīmola sagaidīto braukšanas azartu.Izmantojot tikai elektroenerģiju, šis sportiskais elektroautomobilis ar pilnībā uzlādētu akumulatoru spēs nobraukt līdz pat 500 km (WLTP ciklā). Izmantojot ātro līdzstrāvas uzlādi, pilnībā izlādējušos akumulatoru 30 minūtēs būs iespējams uzlādēt 260 km garam braucienam. Līdzās sportiskajai ārienei, arī elektroauto interjerā tiks uzsvērts tā sportiskums – tajā atradīsiet sporta sēdekļus ar izteiktu sānu atbalstu, savukārt rokās sajutīsiet sportisko stūri. Apdarē tiks izmantoti augstvērtīgi materiāli, kas tiks savienoti ar sportiski orientētu salona izkārtojumu – tas nozīmē, ka autovadītāji iegūs tieši to, ko gaidījuši.

Par CUPRA zīmola produktiem Latvijā sagaidāma liela interese

„CUPRA zīmols mūsu ikdienas dzīvē ienes zināmu Katalonijas un Barselonas dvesmu. Šie auto atšķiras estētiski, sniedz patiesu braukšanas baudījumu, kā arī nodrošina izcilu vērtību tā īpašniekam. CUPRA vienmēr būs to braucēju izvēle, kas ir pārliecināti un izvēlas iet savu ceļu. Tas pilnībā atbilst CUPRA filozofijai „CUPRA – izvēlies citādu ceļu””, stāsta SEAT un CUPRA zīmolu mārketinga vadītāja Baltijas valstīs Kerli Maro.
Visām CUPRA automašīnām ir spēkā piecu gadu vai 100 000 km rūpnīcas garantija. Latvijā CUPRA zīmola automašīnas iespējams izmēģināt un iegādāties Rīgā, Autobrava Motors salonā.

28/01/2021