Kopš 1998. gada organizētais jauno auto konkurss šoreiz atkal norisinājās epidemioloģisko ierobežojumu apstākļos. Saīsinātā žūrija, 13 cilvēku sastāvā, šī gada pirmajā “Gada auto 2022” posmā testēja kopā 10 no 16 pieteiktajām automašīnām. Ceļš cauri Kurzemei un atgriešanās brauciena sākumpunktā  T/C “Mols” prasīja aptuveni 8 stundas.

Garo ceļa posmu godam pieveica visi 3 mūsu pieteiktie transportlīdzekļi – arī pilnībā elektriskais FIAT 500 BEV, kam pietika tikai ar vienu uzlādes pitstopu  konkursa žūrijas pusdienu laikā. Tas tikai vēlreiz apliecina to, ka rūpīgi plānojot maršrutu, elektroauto uzlāde mūsdienās vairs nesagādā nekādas galvassāpes.

Bez lieliem pārsteigumiem par zemes ceļu favorītu auto testētājiem kļuva šogad Eiropas tirgū debitējušais pikaps – Jeep Gladiator. Tieši Gladiator ar saviem gabarītiem un brutālo izskatu bija tas auto, kurš Jaunmoku pilī piesaistīja visu kultūrasvietas apmeklētāju uzmanību paralēli notiekošajam “Gada auto” konkursam.

Sportisku auto cienītājiem bija tā iespēja iepazīties ar šī gada sensāciju Baltijas tirgū – CUPRA Formentor. Šķiet, ka auto nekādus papildu komentārus vairs neprasa. Neaprakstāmais dizains apvienojumā ar spēcīgo jaudu un komfortu vienaldzīgu neatstāja nevienu klātesošo.

 

19/08/2021