Šis auto modelis ir ekskluzīvs vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt – CUPRA Formentor VZ5 saražots vien 7000 eksemplāros un Latvijas “kvota” šajā partijā ir piecas automašīnas. Otrkārt – pieccilindru nezvērs, kas slēpjas zem motora pārsega, sniegs sevišķi baudāmu un dinamisku braucienu.

“Autobrava Motors” pārstāvis Uvis Braunfelds uzsver, ka šis auto tik tiešām paredzēts tiem, kuri mīl braukt skaisti, dinamiski, komfortabli un ar stilu. “Jauno, uzlaboto CUPRA Formentor modeli VZ5 novērtēs ikviens auto entuziasts, kurš pazīst jaudu un ērtības.”

 

Tāpat kā Latvijai, arī Igaunijai un Lietuvai, katrai piešķirti 5 īpašie spēkrati. Pārējie 6985 eksemplāri savus īpašniekus atraduši citur Eiropā. Solīts, ka šī gada otrajā pusē gaidāms vēl viens paziņojums par nākamās partijas izsūtīšanu uz Latviju, līdz ar ko, interesentiem būs pieejami vēl pāris unikālo modeļu.

 

“Savus pirmos īpašniekus VZ5 atrada ātri – neilgi pēc paziņojuma par dzelzs rumakiem, to jaunie īpašnieki ātri sarosījās, pieteicās, noformēja dokumentus un gaidīja paziņojumu, ka viņu auto ir ieradies,” min Braunfelds.

Šis SUV aprīkots ar 2,5 TSI piecu cilindru dzinēju, kuram ir 390 ZS un 480 Nm griezes moments. Pateicoties šiem parametriem no 0 līdz 100km/h tas spēj sasniegt vien 4,2 sekundēs, kas ir teju tikpat ilgi, cik viena dziļa ieelpa. Par dinamisko veiklību rūpējas integrētā griezes momenta sadalītāja sistēma, kas nodrošina precīzu jaudas padevi visiem riteņiem.

Jaunais auto aprīkots arī ar augstas veiktspējas 375mm bremžu diskiem ar sešu virzuļu Akebono skavām, kas nodrošinās vēl drošāku bremzēšanas sistēmu. Turklāt kopskatu papildina ekskluzīvie CUPRA 20 collu vieglmetāla diski ar vara toņa bremžu suportiem. Īpašu braukšanas prieku un asas izjūtas radīs drifta režīms, kurš iepriecinās vispārliecinātākos braucējus.

Līdzīgi arī citiem CUPRA modeļiem jaunais Formantor VZ5 aprīkots ar lielisku skaņu sistēmu un multimediju ekrānu. Telefonā lejuplādējot aplikāciju “CUPRA Connect”, iespējams savienoties un veikt darbības ar savu automobili attālināti.

 

14/06/2022